11 грудня — Міжнародний день гір

11 груд. 2022
У цей день ООН, громадські діячі та вчені привертають увагу суспільства до розвитку гірських регіонів планети та необхідності надання допомоги їх населенню. Нині все ширше визнається, що гори є уразливими екосистемами, які мають глобальне значення для всієї планети як джерело прісної води, місце розповсюдження унікальних тварин і рослин. У горах також зберігається культурна спадщина людства. Це популярне місце відпочинку і туризму.

Покажіть дітям, що гори не тільки височенні та важкодоступні, а й тендітні, уразливі; покажіть не тільки неприступність гір, а і їхню красу та велич, величезне значення гір для життя всіх людей на Землі. У цей день потрібно сказати й про людей, які піднімаються на найвищі гори — альпіністів: розкажіть дітям про те, наскільки важливо в горах бути дружною командою, де один відповідає за всіх і всі за одного.