3 грудня — Всесвітній день комп’ютерної графіки

3 груд. 2022
Святкування організовується таким чином, що участь у ньому може взяти кожен охочий, навіть перебуваючи за тисячі кілометрів від місць проведення заходів. Для цього потрібні лише комп’ютер та інтернет.

Свято існує близько 15 років. Його придумали працівники відомої у ті часи компанії Alias. Дата вибрана не випадково: 3 December скорочено звучить як 3D. Оригінальна дата стала згодом другою назвою свята.

Попри те, що свято вважається неофіційним, воно відзначається з розмахом і популярне у багатьох країнах світу.

Креативність “винуватців свята” передбачає його незвичайну організацію. Сьогодні 3D святкується у країнах Європи і США з ініціативи та за підтримки компанії Autodesk, яка не так давно приєднала до себе бренд Alias. Це американська транснаціональна корпорація — найбільший у світі постачальник програмного забезпечення для промислового і цивільного будівництва, машинобудування, засобів інформації та індустрії розваг.

Святкування організовується таким чином, що участь у ньому може взяти кожен охочий, навіть перебуваючи за тисячі кілометрів від місць проведення заходів. Для цього потрібні лише комп’ютер та інтернет. 3D відзначається аж десять днів. У його програмі:

• майстер-класи в різних куточках світу;
  • дивовижне 3D-шоу;
  • презентації новинок комп’ютерної графіки;
  • інтерв’ю з відомими винахідниками і фахівцями галузі.

Людина завжди прагне до творчості, самовираження, створення чогось незвичайного, дивовижного. І комп’ютер відкрив людям широкі можливості для створення найнеймовірніших зображень засобами комп’ютерної графіки. Нині найпопулярнішим вважається формат зображень 3D.

У цей день розкажіть дітям про дивовижні можливості комп’ютера у створенні зображень, покажіть малятам, як працюють графічні редактори, дайте їм спробувати себе в ролі комп’ютерних дизайнерів.

Порівняйте картини, створені за допомогою олівця чи пензлика, з комп’ютерною графікою, продемонструйте дітям комп’ютерні ефекти, які складно або й неможливо створити звичайними засобами.

Покажіть малятам, де саме ми бачимо комп’ютерну графіку в житті, розкажіть, навіщо такі зображення потрібні фахівцям різних спеціальностей.

Робота з дітьми впродовж дня

Розкажіть дітям, чим комп’ютерна графіка відрізняється від звичайної роботи художників, де використовується.

Подорож у минуле: як люди створювали зображення

Комп’ютерна графіка навколо

Порівнюємо комп’ютерну графіку з іншими зображеннями (дошкільнятам запропонуйте порівняти комп’ютерну графіку з картинами, а для молодших школярів додайте ще фотографії)

Покажіть дітям, як можна створювати зображення за допомогою графічного редактора, які ефекти в ньому можна використовувати, дослідіть, які ефекти можна створити пензликом, фарбами та олівцями, а які ні.

Об’єднайте дітей у дві команди (команд може бути й більше, але їх має бути парна кількість): одна команда малює картинку без використання комп’ютера (вибирає фарби, олівці, фломастери тощо), а друга створює зображення на ту саму тему в графічному редакторі, потім діти порівнюють свої творчі продукти, обговорюють, чим вони відрізняються.

Знайдіть спільне у мультиках

Діти пригадують різні мультфільми, порівнюють зображення, розмірковують, у чому відмінність між ними, висувають гіпотези про те, як вони створювалися. Педагог допомагає малятам підтвердити або спростувати висловлені припущення.

Такі різні мультфільми

2D- і 3D-мультики

Пазли: шукаємо різні способи створення мультфільмів

Діти обговорюють процес створення мультфільму, роздивляються ілюстрації, розмірковують, які етапи треба змінити, працюючи над комп’ютерним мультфільмом, який спосіб допомагає швидше створити мультфільми.

• Бесіда “Що таке комп’ютерна графіка”
  • Гра-дослідження “Шукаємо комп’ютерні зображення”
  • Дослідження “Як створюється комп’ютерна графіка?”
  • Образотворча діяльність “Малюємо — порівнюємо”
  • Дослідження “Якими бувають мультфільми?”
  • Дослідження “Як створюються 3D-мультики”
  • Діалог-дослідження “Як народжується мультфільм” (“Джміль”, 2014, № 1)
  • Створення мультфільму
  • Діалог-підсумок “Що може комп’ютерна графіка, а що їй не під силу?”
  • Презентація мультфільму