21 листопада — Всесвітній день телебачення

21 лист. 2022
Всесвітній день телебачення

Сьогодні телебачення суттєво впливає на формування громадської думки та виховання молоді. Тому ООН пропонує приділяти більшу увагу змісту інформації, яка транслюється, віддавати перевагу освітнім передачам, пропаганді загальнолюдських і культурних цінностей, толерантності, миру, розширенню культурного обміну тощо.

Телебачення для дошкільнят — захопливий світ, у якому багато цікавого, проте криються й небезпеки. Тож слід виважено ознайомлювати дітей із цим видом ЗМІ, формуючи критичне мислення та інформаційну культуру: розповідати не тільки про його переваги, а й про недоліки, дати малюкам можливість побувати у ролі ”творців телепрограми” і побачити, наскільки це нелегка та відповідальна праця.

Чим занятися з дітьми впродовж дня:

• Бесіда ”Коли народилось телебачення”.
  • Вправа “Що телевізор може показати, про що розказати”: діти називають основні функції телебачення (розповідати про цікаві події, людей, розважати, піднімати і розв’язувати проблеми тощо), а також його особливі властивості (наприклад, дає змогу “побувати” у далеких країнах тощо).
  • Образотворча діяльність “Телевізор із сірникової коробочки”.
  • Дидактична гра-порівняння “Звідки і про що ми дізнаємося з…”: малята порівнюють різні джерела інформації — радіо, пресу, телебачення тощо, визначають, де телевізор може замінити інше джерело, а де він незамінний (наприклад, дізнатися новини можна і по радіо або з газети, а от швидко передати новину можуть тільки радіо, телебачення, і тільки телевізор наочно показати перебіг подій).
  • Дидактична гра “Добре — погано”: діти з’ясовують переваги і недоліки телебачення, розмірковують про способи позбутися цих недоліків.
  • Творча гра-імпровізація “Сам собі режисер”: діти беруть інтерв’ю у своїх батьків та друзів, дізнаються, які телепередачі їм подобаються, і “створюють” відповідну пізнавальну або розважальну телепрограму або “показують фільм” (декорації можна виготовити з конструктора).
  • Гра-пантоміма “З якого мультика персонаж?”.
  • Гра-розмірковування “Чим можна замінити телебачення?”.
  • Танцювальний марафон: діти довільно рухаються під музику з улюблених мультфільмів.