«Спіймай повітря»

8 лют. 2022
Поглибити і систематизувати знання дітей про властивості повітря, його значимість повітря в житті всього живого.

Мате: пояснити дітям, що повітря неможливо побачити, але воно скрізь нас оточує.

Обладнання: поліетиленові пакетики.

Хід досліду:Дітям пропонуємо поглянути на групову кімнату. Що ви бачите? (Іграшки, столи тощо). А ще в кімнатібагатоповітря, алейого не видно, тому що воно прозоре і не має кольору. Щоб побачитиповітря, його требаспіймати. Вихователь пропонує подивитисяу поліетиленовий пакет. Що там? (Він пустий). Його можназгорнути у кілька разів. Подивіться, який він тоненький. Тепер ми набираємо в пакет повітря, зав’язуємойого. Наш пакет повенповітряісхожий на подушку. Тепер розв’яжемо пакет, випустимо з нього повітря. Пакет ставзнову тоненьким. Чому? (в ньому немаєповітря). Знову наберемо в пакет повітряі випустимо (і так два-три рази).

Висновок:Повітря прозоре. Щобйого побачити, його требаспіймати.