Практичний психолог

Магда Ірина Валентинівна
години прийому батьків       вівторок  09.00 - 12.00.          червер 09.00 - 12.00

Для вирішення питань, що стосуються збереження життя і здоров'я дітей, а також захисту прав та  інтересів дитини, Ви можете звернутися до  практичного психолога Магди Ірини Валентинівни, громадського інспектора з охорони прав дитини Нікітенко Н.О.

Мета: підвищення професійної майстерності учасників щодо оволодіння практичними навичками  в розвитку і стимулюванні  творчості  у дітей дошкільного віку.
Завдання: Оптимізувати діяльність працівників психологічної служби щодо стимулювання пізнавальної активності  дошкільнят  і створення умов для активізації творчих здібностей. Напрацювати системність практичної роботи з даного напрямку. Сприяти налагодженню обміну досвідом практичних  психологів.

Телефони і адреси районних психологічних центрів:

Центр практичної психології, соціальної роботи Київського району

Тетяна Матвіївна Коваленко директор методист-психолог.

вул. Лермонтовська 17/19 з/ш № 4.

Міське консультування

Харківська обласна психолого-педагогічна консультація

Вул. Дерев’янко 16-а

Тел. 343-70-61

АХМАДЕТ

„Центр раннего вмешательства”

пр-т 50-ти річчя ВЛКСМ 52-а

(родові травми, від дня народження – безкоштовно (до двох місяців).

Тел. 32-20-96

Лікар психіатр

Сазонов Сергій Олександрович

Інститут неврології, психіатриї й наркології АМН України

(Відділ клінічної, соціальної й дитячої психіатриї)

Тел. 26-42-26 (з 9:00 до 16:00)

Спілкуючись з дитиною, необхідно частіше нагадувати собі:

1. Перед нами дитина!

2. Вона поводять себе як дітина! І це нормально, вона хоче грати і спілкуватися!

3. Буває, що її поведінка діє нам  на нерви, але я люблю її!

4. Якщо ми виконуємо свої  батьківські обов'язки i любимо дітей, незважаючи на її витівки,  дитина, подорослішавши, виправляеться!

5. Якщо перш, ніж заслужити мою любов, вона повинна догодити мені, і вона не така якою  ми хочемо їx бачити - вона  стає невпевненою у собі.  В результаті - невпевненість, тривожність, занижена самооцінка та озлобленість.

6. Якщо ми любимо дитину, не дивлячись ні на що, вони завжди зможе контролювати свою поведінку й не піддаватися тривозі.

Найголовніше - ЛЮБИТИ!

Перші роки. Для немовляти молоко i ніжність - синоніми. Воно не розрізняють такі речі, як їжа та любов. Без їжі дитина не виживе, i без любові також. Якщо дитина не знає прихильності, вона помирає емоційно, вона не здатна жити повноцінним життям. Майже усі дослідження доводять, що емоційний фундамент закладається протягом перших півтора років. Особливо вагому роль тут відіграють взаємини дитини з матір'ю. Їжа, яка забезпечує майбутнє емоційне здоров'я, це:

• дотик;

• ласкаві слова;

• ніжна опіка.

Та дитина росте. Вчиться ходити, говорити, вона все більше усвідомлює себе як особистість. Вона відокремлює себе від інших - є вона, є інші. Вона, як i раніше, залежить від матері, але тепер розуміє, що вона i мама - це не одне й теж саме.

Дитина стає старшою i тепер може любити більш активно. Тепер вона не просто отримує любов, вона може на неї відповісти! Дитина ще не готова до самовіддачі. Вона по-дитячому егоїстична. Але протягом наступних років її здатність виражати любов зросте. I якщо дитина, як i раніше, відчуває любов старших, все частіше вона буде ділитися своєю любов'ю.