Матеріально-технічне забезпечення закладу дошкільної освіти

Матеріально-технічне забезпечення закладу

Заклад дошкільної освіти розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею 1339,85 кв.м, і включає  адміністративно-господарські приміщення (харчоблок, пральня,  методичний кабінет та кабінети завідувача, діловода, завідувача господарства, кастелянки, кабінет практичного психолога, музичного керівника), навчальні (7 вікових  груп) та медичні (медичний блок).

Проектна потужність закладу  складає 240 місць. Заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем та 9-годинним режимом роботи.

Загальна площа території закладу 1 га. Територія закладу та його будівля відповідають санітарним нормам. Заклад має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований  майданчик із зеленими насадженнями, на  яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання, естетично оформлені квітники,  висаджено фруктові та декоративні дерева і кущі. Господарський двір ізольований від ігрових майданчиків, має самостійний в'їзд для службового транспорту.

Будівля знаходиться у належному стані. Навчальні та адміністративні приміщення  закладу мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень.

На даний час  функціонують 6  груп: 1 - групи раннього віку , 5 груп дошкільного віку.  Усі групи мають окремі групові приміщення, які поділені на навчально - ігрові та спальні, приймальні  кімнати (роздягальні), туалетні  кімнати. Групові приміщення для дітей раннього віку розташовані на першому поверсі і мають окремий вхід. Згідно типового проекту закладу, до складу групових приміщень входять приймальні кімнати з індивідуальними шафами для одягу дітей ; ігрові кімнати з набором меблів, та осередками  предметного розвивально – ігрового середовища, спальні та санітарно-побутові приміщення. Всі приміщення групових кімнат в повній мірі відповідають санітарним, педагогічним, естетичним вимогам. Всі групові приміщення  обладнано ростовими  меблями, сантехнікою, а також наочно-дидактичними посібниками, художньою літературою, спортивним обладнанням, іграшками, тощо. В  кожній  віковій  групі  існують  осередки: ігрові, природничо – дослідницькі, літературно – театральні, самостійної художньої  діяльності, будівельно – конструктивні, патріотичні, спортивні, музичні, сенсорного  розвитку

Стан приміщення харчоблоку та його обладнання. Харчоблок закладу відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Технологічне обладнання знаходиться в робочому стані. Харчоблок забезпечено виробничими столами, в достатній кількості кухонного посуду різного розміру та призначення, необхідного інвентарю. Весь посуд, інвентар, промарковано, вказано їх об’єм та призначення. Санітарний стан приміщень харчоблоку задовільний.  Миючі, дезінфікуючі засоби зберігаються у маркованому посуді без доступу світла. Прибиральний інвентар закріплено за кожним із приміщень харчоблоку, відповідно промарковано.

Овочесховище  знаходиться в окремій будівлі (погребі), його облаштування відповідає вимогам  Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Овочесховище оснащене стелажами для зберігання овочів та фруктів, на яких розташовані ємності з овочами, вагами для зважування. Овочесховище має два відділення, що є зручним для розташування овочів за строками реалізації та дотримання «товарного сусідства».

Комора оснащена:  вагами, для зважування продуктів при видачі на харчоблок; стелажами, на яких зберігаються в ємностях  олія, печиво, чай, консерви, тощо; трапиками, на яких розміщено мішки з борошном, крупами  та цукром.

Стан приміщення пральні та його обладнання

Пральня має два входи: для приймання використаної та видачі чистої білизни та вихід назовні до зони сушіння білизни, складається з двох приміщень:

- пральна кімната, (обладнана ванною для замочування, пральними машинами, центрифугою)

- гладильна кімната, (праскою).

Стан протипожежного інвентарю, його утримання

У дошкільному закладі підтримується належний протипожежний режим. Усі евакуаційні виходи утримуються у незахаращеному стані, протипожежне обладнання та інвентар знаходиться у визначених місцях. Дошкільний заклад забезпечено в достатній кількості вогнегасниками, пожежними рукавами, протипожежними покривалами, є протипожежний щит, щороку проводиться перезарядка  вогнегасників, заміри опору ізоляції, випробування пожежних кран-комплектів, двічі на рік проводиться перекантовка пожежних рукавів.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.